Počúvanie hudby... Alebo každý má v nej svoj vlastný svet :)

Autor: Kika Čunderlíková | 24.5.2011 o 19:37 | (upravené 24.5.2011 o 20:16) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  26x

Okolo nás je neskutocné množstvo nejakých rytmov, melódií, skladieb... Všetky sa ale zlučujú do hudby. Hudba je medzi nami odpradávna, už ľudia v praveku si vyrábali prvé nástroje, tancovali okolo ohňa a tešili sa z každého vydaného tónu. Ako to býva aj v iných smeroch, všetko sa buduje. Všetko okolo nás sa postupom času o niečo obohacuje. My, ľudia, máme veľmi zvláštnu schopnosť, ktorou je nesedieť na mieste, ale stále vymýšlať niečo nové. A táto naša schopnosť, či vlastnosť prerástla do všetkých oblastí života a neostala bez povšimnutia ani hudba. Neviem či si pamätáte, akú hudbu počúvali ešte naše babičky, ale na zašlích fotografiách z rôznych zábav je vidno, ako sa im páčila. Hudba dáva káždému človeku veľmi veľa. Obohacuje každý jeden deň jeho života, dáva mu pocit slobody, vypustí pri nej svoju energiu, ale aj si zarelaxuje.

Deň čo deň, už v skorých ranných hodinách môžeme vidieť preplnenú mestskú dopravu, ktorá je plná mldých ľudí a skoro každý jeden má v ušiach slúchadlá a mp3 vo vreckách nabité hudby. Každý z nich si ide na svoju "melódiu". Skúsme sa niekedy na nch zahľadieť a porozmýšlať, prečo práve počúva takú a onakú hudbu, prečo sa pri nej pousmieva alebo má smutnejšiu tvár? Nebude to tým, že mu to obnovilo nejaké spomienky? Odpovedí by sme mohli nájsť viac. Hudba je liek pre dušu. Tým som si istá. Jediná vec čo ma na hudbe veľm mrzí je, že niekedy nemá dobrý vplyv na teenegerov. Veľa z nich si neuvedomuje vo svojom mladom veku prácu podstatu hudbu. Zoberiem si pod prsty napríklad rap. Vie niekto z tých menších doslova detí, aký má pravý význam tá hudba, prečo speváci spievajú o tom a tak v tých piesňach? Prečo používajú drsnejšie slová a výrazy? Myslím si, že vôbec nie. Jediné, čo im takáta hudba dá je to, že ich slovník obohatí o slová, ktorým poriadne ani samé nechápu a dá im tzv. "ideály" ako byž drsný. A to isté sa netýk len rapu, ale aj iných štýlov hudby, ktorý aj niekedy škodí. Viem, že si teraz protirečím, keď som pár riadkov vyššie prehlásila, že hudba je liek, ale zas treba vedieť rozlišovať hudbu. Nie je všetko zlato predsa to, čo sa blyští :)

Hudba pre veľa z nás znamená všetko, pre iných je to len malá výplň času, ktorá pre nich nie je veľmi dôležitá. A ako ja osobne vnímam hudbu a čo pre mňa znamená? Musím sa priznať, mala som veľa štádií v mojom krátkom živote ohľadom hudby. Prešla som veľa etapami a štýlmi. Keď som bola malá a konečne som sa odpútala od tesných plienok, objavila som skupinu Maxim Turbulenc, dostala som svoj prvý walkman, prvú kazetu tejto skupiny a vtedy sa to začalo. Život bez hudby som si zrazu nevedela predstaviť, bola to akási moja droga, v škole sa mi smiali, ako môžem počúvať takéto, použijem výrok jedného speváka " vychytávky". :) Ako som rástla sa to menilo, počúvala som slaďáky, rock, istú dobu aj gothic rock a metal, nejakým spôsobom som prešla k rapu a DnB. Moja puberta bola veľmi pestrá udalosť pár rokov, ale nemyslím, že by sa tieto štýly hudby na mne nejak odrazili alebo ma poznačili :) Teraz si vážim každú hudbu, vypočujem si všetko a moja mp3 svedčí o tom, že každý štýl ma niečo do seba, len musíte nájsť ten správny rytmus. :)

Tak teda hurááá, zapnúť svoje "repráky" naplno a oddávať sa svojej milovanej hudbe ;)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?